15 rokov na trhu | Drevené stavebnice - pre materské a základné školy

15 rokov na trhu


História firmy MATADOR-TOYS

V rokoch 2004 začal veľký bum počítačov v školských zariadeniach a vedeli sme, že čas počítačov bude treba vyvážiť technickými manuálnymi zručnosťami detí a žiakov, a preto sme začali hľadať, niečo, čo by naše deti zaujalo. Chceli sme pre naše deti do škôl priniesť to najlepšie, muselo to spĺňať naše predstavy: Učiť sa hraním, Používanie náradia, Živý materiál, Tímová práca, Produkt pre viacej deti, Ľahko pochopiteľne plány, Možnosť motorizácie modelov atď. Ale hlavne, aby deti začínali s výučbou v materských školách a pokračovali na základných školách.

Po dlhom hľadaní sme našli tie najlepšie učebné pomôcky s náradím, ktoré deťom pomáhajú v tom, aby boli úspešné! Našli sme Ferrari medzi stavebnicami inak povedané "MATADOR medzi stavebnicami. MATADOR spĺňal všetky naše prísne požiadavky, v mnohých parametroch, ich svojimi vlastnosťami dokonca prevyšuje. A tak sme sa stali ako prvý vo východnom bloku výhradným importérom stavebníc MATADOR pre Slovenskú republiku. Ten čas vyváženia digitálnej zručnosti s technickými manuálnymi zručnosťami nakoniec po 11 rokoch prišiel. Od  septembra  2016  musia  školy  napĺňať  jeden z cieľov nového ŠVP pre MŠ (ISCED 0) a inovovaného ŠVP pre ZŠ (ISCED 1), konštruovanie s náradím podľa technického návrhu, a to presne ponúka náš MATADOR.

Drevené sady MATADOR® KiGa sú pedagogicky cennou pomôckou pri vzdelávacom procese. Stavebnica slúži predovšetkým na učenie hrou, pričom rozvíja fantáziu, technické, priestorové a logické myslenie, pozornosť, vnímanie súvislostí a v neposlednej miere slúži na rozvoj kreativity. Podstatou je konštruovanie s náradím podľa technického návrhu, reálneho či fantazijného sveta s následnou simuláciou procesov, ktoré v ňom prebiehajú. V krajinách po svete prebiehajú rôzne súťaže s MATADOROM na školách, ktoré medzi sebou súťažia v konštruovaní svojich modelov či už pohyblivých alebo statických.

logo


278
98
62
59
68
41
135
99
109
108
128
54
153
141
47
63
29
60
67
103
64
6
44
109
44
30
78
30
144
45
53
83
23
29
53
21
27
64
54
97
31
53
63
43
80
22
70
40
111
70
41
85
92
102
42
76
71
32
154
145
194
82
126
107
131
111
33
79
36
9
33
45
Ponúkame kvalitné učebné pomôcky pre viac ako
5409 materských a základných škôl.
Riadeľka MŠ, Darina, Žilinský kraj
Učebná pomôcka Matador Kiga 6 ma hneď zaujala. Deti veľmi zaujala a každý deň si vytvárajú z nej diela. Oslovila aj dievčatá. Niekedy použijú plán, inokedy tvoria ...
Rodina a škola, Nataša, Slovenský pedagogický časopis
Pedagogika a my „Stavebnica má na dieťa všestranne pozitívny vplyv, rozvíja intelektuálnu aj emocionálnu stránku jeho osobnosti, tvorivosť, priestorové vnímanie a logické myslenie. Hra je základnou formou ...
Riaditeľ ZŠ, Branislav, Okres Žarnovica
Pomôcku MATADOR KiGa Klassik som objednal s účelom použitia na vyučovanie pracovného vyučovania na prvom stupni a techniky na druhom stupni. V mimoškolskej činnosti ako doplnok pre ...
Učiteľka 1.stupňa, Eva, Bratislava-Ružinov
O učebnej pomôcke MATADOR KiGa som sa dozvedela na pracovnej porade. Zistila som, že môže byť veľmi dobrým prínosom pri vyučovaní a spestrením hodín v každom ročníku ...
Rodina a škola, Simonet, Slovenský pedagogický časopis
Oceňujem, že pri konštruovaní so stavebnicou Matador KiGa Klassik môžu žiaci pracovať skupinovo aj individuálne a nie je bezpodmienečne nutný dohľad vyučujúceho. Stavebnica slúži predovšetkým na učenie ...
Riaditeľka ZŠ, Ľudmila, Trenčiansky kraj
So stavebnicou Matador KiGa Klassik sme nadmieru spokojný, žiaci ju využívajú denne. Žiaci sa zlepšili v manuálnej zručnosti, narábanie s náradím, stavať jednoduché aj zložité stavby. Zaznamenali ...
Vianočný darček ZŠ, Banská Bystrica kraj
Žiaci 1. – 4. ročníka dostali pod stromček krásny vianočný darček - 8 kusov drevených skladačiek Matador. Sada Matador KiGa 6 pre 1. - 2.ročník obsahuje ...
DODANIE TOVARU
Tovar skladom expedujeme v 90% prípadov do 3 pracovných dní
Jednoduchá platba
U nás za vašu objednávku zaplatíte prevodom na účet alebo na faktúru
Vzájomná dôvera
Pri platbe so splatnosťou 10 dní je tovar zaslaný spolu s faktúrou
Poradenstvo
Radi vám poradíme s výberom a odpovieme na otázky
Ekologické produkty
Naše produkty sú 100% prírodným produktom z bukového dreva
Originálne produkty
Sme výhradný dovozca stavebníc MATADOR® KiGa na Slovensku
Vyrábané v EÚ
Už vyše sto rokov sú sady MATADOR vyrábané v Rakúsku

Sídlo spoločnosti

MATADOR – TOYS, s.r.o.
ul.Janka Kráľa 1365/62
020 01 Púchov

 

 

NEWSLETTER

SLEDUJTE NÁS

Táto stránka používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookies. Informácie o používaní našich stránok sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies.
Rozumiem