15 rokov na trhu | Školské stavebnice - pre materské a základné školy

15 rokov na trhu

História firmy MATADOR-TOYS

V roku 2004 navštevovali naše deti materské školy. V tých rokoch začal veľký bum počítačov v školských zariadeniach. Vedeli sme, že čas počítačov bude treba vyvážiť technickými manuálnymi zručnosťami detí a žiakov, a preto sme začali hľadať, niečo, čo by naše deti zaujalo. Nechceli sme stavebnice z PVC materiálu a ani princíp stavania na klikačku (klikačka – princíp Lega). Chceli sme pre naše deti do škôl priniesť to najlepšie, čo existuje, muselo to spĺňať naše predstavy: Učiť sa hraním, Používanie náradia, Živý materiál, Tímová práca, Produkt pre viacej deti, Ľahko pochopiteľne plány, Možnosť servisných dielov, Možnosť motorizácie modelov atď. Ale hlavne, aby deti začínali s výučbou v materských školách a pokračovali na základných školách.

Po dlhom hľadaní sme našli tie najlepšie učebné pomôcky s náradím, ktoré deťom pomáhajú v tom, aby boli úspešné! Našli sme Ferrari medzi stavebnicami  inak povedané "MATADOR medzi stavebnicami. MATADOR spĺňa všetky naše prísne požiadavky, v mnohých parametroch, ich svojimi vlastnosťami dokonca prevyšuje. A tak sme sa stali ako prvý vo východnom bloku výhradným importérom stavebníc MATADOR pre Slovenskú republiku v roku 2005. Ten čas vyváženia digitálnej zručnosti s technickými manuálnymi zručnosťami nakoniec po 11 rokoch prišiel. Od  septembra  2016  musia  školy  napĺňať  jeden z cieľov nového ŠVP pre MŠ (ISCED 0) a inovovaného ŠVP pre ZŠ (ISCED 1), konštruovanie s náradím podľa technického návrhu, a to presne ponúka náš MATADOR.

Drevené sady MATADOR® KiGa sú pedagogicky cennou pomôckou pri vzdelávacom procese. Stavebnica slúži predovšetkým na učenie hrou, pričom rozvíja fantáziu, technické, priestorové a logické myslenie, pozornosť, vnímanie súvislostí a v neposlednej miere slúži na rozvoj kreativity. Podstatou je konštruovanie s náradím podľa technického návrhu, reálneho či fantazijného sveta s následnou simuláciou procesov, ktoré v ňom prebiehajú. V krajinách po svete prebiehajú rôzne súťaže s MATADOROM na školách, ktoré medzi sebou súťažia v konštruovaní svojich modelov či už pohyblivých alebo statických.

logo


31
12
8
9
9
1
22
28
17
18
21
9
26
23
7
9
4
11
11
14
9
6
7
18
5
4
11
5
28
3
7
12
3
4
7
3
4
9
7
14
5
9
8
6
12
4
9
7
18
11
7
13
13
14
5
11
9
3
25
17
28
12
22
14
16
18
4
12
3
1
4
7
Viac ako 803 materských a základných škôl používa naše stavebnice.
Riadeľka MŠ, Darina, Žilinský kraj
Učebná pomôcka Matador Kiga 6 ma hneď zaujala. Deti veľmi zaujala a každý deň si vytvárajú z nej diela. Oslovila aj dievčatá. Niekedy použijú plán, inokedy tvoria ...
Rodina a škola, Nataša, Slovenský pedagogický časopis
Pedagogika a my „Stavebnica má na dieťa všestranne pozitívny vplyv, rozvíja intelektuálnu aj emocionálnu stránku jeho osobnosti, tvorivosť, priestorové vnímanie a logické myslenie. Hra je základnou formou ...
Riaditeľ ZŠ, Branislav, Okres Žarnovica
Pomôcku MATADOR KiGa Klassik som objednal s účelom použitia na vyučovanie pracovného vyučovania na prvom stupni a techniky na druhom stupni. V mimoškolskej činnosti ako doplnok pre ...
Učiteľka 1.stupňa, Eva, Bratislava-Ružinov
O učebnej pomôcke MATADOR KiGa som sa dozvedela na pracovnej porade. Zistila som, že môže byť veľmi dobrým prínosom pri vyučovaní a spestrením hodín v každom ročníku ...
Rodina a škola, Simonet, Slovenský pedagogický časopis
Oceňujem, že pri konštruovaní so stavebnicou Matador KiGa Klassik môžu žiaci pracovať skupinovo aj individuálne a nie je bezpodmienečne nutný dohľad vyučujúceho. Stavebnica slúži predovšetkým na učenie ...
Riaditeľka ZŠ, Ľudmila, Trenčiansky kraj
So stavebnicou Matador KiGa Klassik sme nadmieru spokojný, žiaci ju využívajú denne. Žiaci sa zlepšili v manuálnej zručnosti, narábanie s náradím, stavať jednoduché aj zložité stavby. Zaznamenali ...
Vianočný darček ZŠ, Banská Bystrica kraj
Žiaci 1. – 4. ročníka dostali pod stromček krásny vianočný darček - 8 kusov drevených skladačiek Matador. Sada Matador KiGa 6 pre 1. - 2.ročník obsahuje ...
DODANIE TOVARU
Tovar skladom expedujeme v 90% prípadov do 3 pracovných dní
Jednoduchá platba
U nás za vašu objednávku zaplatíte prevodom na účet alebo na faktúru
Vzájomná dôvera
Pri platbe so splatnosťou 10 dní je tovar zaslaný spolu s faktúrou
Poradenstvo
Radi vám poradíme s výberom a odpovieme na otázky
Ekologické produkty
Naše produkty sú 100% prírodným produktom z bukového dreva
Originálne produkty
Sme výhradný dovozca stavebníc MATADOR® KiGa na Slovensku
Vyrábané v EÚ
Už vyše sto rokov sú sady MATADOR vyrábané v Rakúsku

Sídlo spoločnosti

MATADOR – TOYS, s.r.o.
ul.Janka Kráľa 1365/62
020 01 Púchov

 

 

NEWSLETTER

SLEDUJTE NÁS

Táto stránka používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookies. Informácie o používaní našich stránok sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies.
Rozumiem